تخلیه ۱۹۷ هزار تن گندم وارداتی در بندر امام خمینی


: 2553

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: ١٩٧ هزار تن محموله گندم در ۱۶ روز نخست سال جاری در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد.

به گزارش تسنیم، عادل دریس با یادآوری این‌که از ابتدای امسال تا ۱۶ فروردین در بندر امام خمینی (ره) ۶ فروند کشتی حامل ۱۹۶ هزار و ۷۰۴ تن محموله گندم در عملیات شبانه‌روزی تخلیه شده است، اظهار کرد: تاکنون ١١۶ هزار تن از محمولات گندم به وسیله ناوگان ریلی و جاده‌ای به اقصی نقاط کشور حمل شده است.

وی با اشاره به تخلیه ۶۹۰هزار تن کالای اساسی در ۱۶ روز ابتدایی سال جاری، بیان داشت: تخلیه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ١۵ درصد رشد را نشان می دهد که حکایت از مجموعه تلاش‌های بی‌وقفه، امکانات‌ و تجهیزات پاسخگوی این مجتمع بزرگ بندری برای تخلیه و بارگیری انواع کالاها دارد.

وی افزود: به دنبال بارگیری ۲ هزار و ۳۲۴ دستگاه واگن تا شانزدهم فروردین ماه سال جاری حجم بارگیری ریلی انواع کالا در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با ۱۳درصد رشد نسبت به مدت مشابه به بیش از ۱۵۹ هزار و ۷۶۳ تن رسید.

دریس با اشاره به افزایش ورود کشتی‌های حامل کالای اساسی از جمله گندم در نیمه فروردین ماه سال جاری به بندر امام(ره)، تصریح کرد: با فعال سازی تمام امکانات و توان ریلی موجود و همکاری و هماهنگی بین بخشی با راه‌آهن جنوب، ۷۴ هزار و ۴۹۰ تن کالای اساسی در پایانه های ریلی بندر امام خمینی(ره) بارگیری و از شبکه ریلی در اقصی نقاط کشور توزیع شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تسهیل سازی در بهره گیری از ظرفیت های ریلی در مجتمع بزرگ تجاری را از اهم اقدامات طی سال گذشته اعلام کرد و افزود: با افزایش باسکول های ریلی از ۵ به ۱۱ دستگاه همچنین افزایش ایستگاه های بارگیری ریلی از ۵ به ۱۰ نقطه در کنار ۲۴ ساعته کردن فرآیند بارگیری تمهیدات مؤثری برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی فراهم شد.

وی با اشاره برخورداری بندر امام خمینی(ره) از ۱۴۰ کیلومتر راه‌آهن داخلی، این بندر را از مهم ترین بنادر ریل پایه کشور و پیشگام در حمل و نقل ریلی توصیف کرد و افزود: در دوازده ماهه سال گذشته افزون بر ۳ میلیون تن کالا از طریق بارگیری نزدیک به ۵۳ هزار واگن به نقاط مختلف شبکه گسترده ریلی کشور ارسال شد.

چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹

آدرس ارتباطی ما

نشانی کارخانه :  شیراز ، کیلومتر 15 بزرگراه شیراز - سروستان

تلفن تماس: 37758399 / 37758333-071

واحد فروش : 09171179318 / 37758444-071

کنترل کیفیت : 37758396-071

نمابر : 37758277-071

ایمیل : kamranfars_flour.mill@yahoo.com